Kinoa Diyeti Yapanlar Nasıl Sonuç Alıyor

Pek çok kişinin adını daha önce hiç duymadığı bazılarının ise yeni duymuş olduğu kinoa, besin değerleri açısından ciddi oranda zenginlik içerir. Dolayısıyla özellikle diyet yapanlar için avantaj sağlayan içeriğe sahip olmasından ötürü son zamanlarda diyet listelerinin baş tacı olduğu söylenebilir. Bünyesinde barındırdığı yüksek protein miktarı, kolesterol seviyesinin yükselmesine izin vermeden tokluk seviyesinin artmasına yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte aktif sporcuların kas ve kemik yapısının korunmasında da yine içerdiği magnezyum oranı ile rol almaktadır.

Tahıl ürünü olarak kabul gören kinoa, vücutta ödem oluşmasına da ön vermez. Aynı zamanda 100 gramındaki 6 gram lif oranı sayesinde sindirimin düzenli çalışmasına da katkı sağlar. İnsan vücudunun gereksinim duydu birçok besin maddesine sahip olmasından ötürü Kinoa Diyeti yapanlar mutlaka olumlu sonuçlar ile karşılaşacaktır. Peki, bu diyet nasıl yapılır? Kinoa ile diyet programı yapmak isterseniz ekstra bir çaba sarf etmenize gerek yoktur. Eğer evde çok zamanınız yok ve sadece dinlemeye vakit ayırabiliyorsanız, sizler için en ideali kinoa tozunu bir fincan suya katarak sabah akşam tüketmek olacaktır. bu kullanım şekli hem gün içinde direncinizi artıracak hem de tok kalmanızı sağlayacaktır.

kinoa-diyet-formulu

Ancak Kinoa tohumlarından faydalanmak isterseniz, her yemeğe 2 kaşık kadar katabilir ya da pilavını ve salatasını yaparak gün içinde tüm öğünlerde tüketebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek husus aşırıya kaçmadan tüketmenizdir. Aksi halde aldığınız vitaminler içerdiği etken maddeler yüzünden vücudunuzdan dışkı ile atılacaktır.

Kinoa satın almak için http://www.kinoasatis.net/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir