Kinoa Çayı Kullanan Var mı?

Kinoa çayı kullanan varmı uzak memleketlerde yetişerek hayatımıza girmeyi başaran bu yüksek protein değerli ürün, bakıldığı zaman sanki kuru bakliyata benzetilmektedir. Ancak hiç de öyle olmayan ve tamamen tam tersi bir bitki türü olan Kinoa ıspanak ve pancara benzerliği ile keşfedilmiştir. Güney Amerika’nın halkı tarafından faydalı bir ürün olarak kullanılmakta ve dünya genelinde ismi geçmektedir. Küçük tohum şeklinde ve sarı, kırmızı birde siyah renklerde olduğunu bilmekteyiz. Saha sonralarında ise toz halinde olan üretimi gerçekleştirilmiş ve piyasaya sürülmüştür.
kinoa-cayi

İnternet ortamının hızla gelişme göstermesi yanı sıra bir de televizyon kanallarında da çoğu kez ismini duyduğumuz anlar olmuştur. Özellikle ünlüler tarafından bol miktarda tüketiliyor olması zayıflığa iyi geldiğini vurgulamaktadır. Etrafımıza baktığımızda acaba Kinoa Kullanan Var mı? Gibi soruların en güzel yanıtını da araştırmasını yaparak öğrenebiliriz.

Kinoa çayının en belirgin özelliklerinden bir tanesi olan tokluk hissi veriyor olması yeme alışkanlıklarının en aza indirilmesini sağlamıştır. Acıkmadan vücudun gerekli olan tüm ihtiyaçları karşılanarak formda kalabilmeyi sabitlemiştir. Mutfağımızda elimizin altında olması gereken ve yemeklerin içerisine katarak tüketebileceğimiz zengin proteinlere sahiptir. Toz olarak üretilen ürün ise günde 2 defa sıvı gıdalarla yani su, süt ve yoğurt eşliğinde tüketilmesi önerilmektedir. Ne eksik ne fazla olmamak kaydı ile günlük kullanımlarda bulunabilir ve aile bireylerinize de sevdirebilirsiniz. Kadın erkek ayrımı yapılmadan tüketilebilecek bir besin maddesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir