Kinoa Zayıflatır mı?

Sayısız insanın ortak sıkıntısı olan fazla kilolardan ötürü, bireyler sürekli bir diyet halinde yaşamlarını sürdürmekte ve her yeni gün keşfettikleri bir ürüne başlayarak metabolizma düzenlerini daha da bozarak kilo verememektedirler. Kilo vermek zor gibi görünüyor olsa da aslında doğru besin maddelerini tüketmek ve biraz da egzersiz yapma ile oldukça basit bir iştir. Örneğin; son zamanlarda hemen herkesin adını duyduğu Kinoa bitkisi, yemişlerinden elde edilen ve yine Kinoa adı ile bilinen besin, son derece faydalı ve zengin bir içeriğe sahiptir.

Dolayısıyla Kinoa Zayıflatır mı? Soru cümlesine karşın gün içinde tohumlarını veya çayını tüketerek zayıflamanın mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Daha detaylı bilgi vermek gerekirse, bir kişinin günlük alması gereken lif miktarı 30-35 gram civarındadır ve 100 gram kinoa 6 gram kadar lif içerir. Ayrıca protein, magnezyum, A, B, C, D, E ile K vitaminlerini de barındıran ürün, normal olarak kendi başına vitamin ve mineral deposudur denilebilir. Protein kişiyi tok tutar, lif ise sindirim sistemini çalıştırır. Bu sayede tokluk süresi uzayan kişinin sindirim sisteminin de düzenli şekilde çalışmasıyla, metabolizma hızı normale döner ve yağ yakımı kolaylaşır.

kinoasatisnet3-7

Kinoa besinini istediğiniz her yemeğe birkaç 2-4 kaşık kadar katarak yiyebilirsiniz. Çayını tüketmek isterseniz de sabah ile akşam öğünlerinde bir fincan sıcak suya ekleyerek içebilir ve basit şekilde formunuzu koruyabilirsiniz.

Kinoa Çayı Kullanan Var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir