Kinoa Pazarı

Kinoa Pazarı ilk olarak yurt dışında bilinerek daha sonralarında da ülkemize kadar gelebilmeyi başaran bu zengin protein içerikli bitki, özellikle yemekler içerisinde tüketilmesi ile büyük yankı uyandırmıştır. Son 3 yıla bakacak olursak o günden sonra 2013 yılının dünya Kinoa günü olarak kabul edilmesini bilmekteyiz. Ülkemizde üretici derneği tarafından yapılan araştırmalara göre buğdaya benzerliği ile anılması ve buğdaya nazaran daha hızlı bir şekilde hasat edildiği vurgulanmaktadır. Ülkemizin dört bir yerinde satışa sunulmakta ve isminden söz ettirmektedir.

Çok fazla faydalarının olduğu söylenmesinden ötürü kolesterolü yükseltmediği, vücutta oluşan yaraların daha hızlı iyileşmesini sağladığı, tokluk hissi vererek acıkmayı geciktirdiği, kilo aldırmadan vücudun istemiş olduğu tüm besin değerlerini verdiği açıklamaları arasında yer almaktadır. Tüm bunlara sahip olarak tüketiciye sağladığı Kinoa Pazarı sayesinde, herkesin ürünü kolaylıkla temin edebilmesi kolaylaştırılmıştır. İlk olarak küçük tohumlar şeklinde kuru olarak karşımıza çıkan ürünün daha sonrasında toz halinde olan çeşidi de piyasaya sürülmüştür.

Toz halinde üretilen çeşidi daha çok sıvı gıdalarla yanı su, süt ve yoğurt gibi ürünlerle günde sadece 2 sefer tüketilmesi uygun görülmektedir. Ne eksik ne fazla olmayacak şekilde düzenli kullanıldığı zaman formunuzu koruduğunuzu ve kilo verdiğinizi de fark edebileceksiniz. Genç yaşlı ve kadın erkek ayrımı yapmadan tüm bireylerin kullanmasına uygundur. Marketlerden, online alışveriş sitelerinden ve toptancılardan ürünü satın alabilirsiniz.

Kaynak: Kinoa Satış ve Destek Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir